Koncertní agentura ANIMA

Agency ANIMA

I N T E R P R E T I

Český smyčcový orchestr byl založen v roce 1996.

Hráči v tomto souboru jsou členové komorních smyčcových souborů např. Sukův komorní orchestr, Talichův kom. orchestr a dalších.

Tento ansámbl byl založen v roce 1996. Do bohatého repertoáru smyčcového souboru jsou zahrnuta díla všech stylových období - od barokního po tvorbu impresionismu.

Aleš Bárta (nar. 1960) je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984.

Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem významných soutěží.

Jako sólista vystupuje s předními symfonickými a komorními orchestry (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Virtuosi di Praga, Pražský komorní orchestr) a význačnými sólisty (Josef Suk, Ivan Kusnjer, Sergej Kopčák, Miroslav Kejmar).

Josef Popelka (1954) studoval hru na varhany na konzervatoři a na pražské HAMU. Zůčastnil se také několika mistrovských kurzů, např. u prof. J. Reinberga v Praze, dále u prof. J. E. Kohlea ve Weimaru a prof. F. Peeterse v belgickém Mechelenu.

Získal řadu ocenění v domácích soutěžích, k jeho největším úspěchům patří vítězství a titul laureáta, které získal v roce 1979 na mezinárodní varhanní soutěži Pražského jara. Spolupracuje s Českým rozhlasem, pro který nahrál desítky snímků, zejména české barokní hudby. Pro Panton natočil Bachovu Hudební obětinu - tento snímek byl ocěněn Zlatým štítem Pantonu, pro Bonton pak realizoval Bachovo Umění fugy, na několika dalších discích řady nahrávacích společností vystupuje jako spoluhráč různých instrumentalistů.

V současné době je pedagogicky činný na pražské konzervatoři a HAMU, je členem různých soutěžních porot. Pro hudební vydavatelství českého rozhlasu připravil čtyři svazky dosud nepublikovaných skladeb B. A. Wiedermanna, které vyšly tiskem v roce 2007 a 2010.

Jeho repertoir zahrnuje všechna stylová období od renesance k současnosti.

Zuzana Němečková studovala varhanní hru na Pražské konzervatoři a pak u prof. Jana Hory na pražské AMU.

Získala řadu ocenění v národních i mezinárodních soutěžích v Opavě, Brně, Budapešti a Praze.

Je laureátkou varhanní soutěže Pražského jara 1984.

Natočila řadu snímků pro Český rozhlas,Českou televizi a různé gramofonové společnosti. Koncertuje v Česku i v zahraničí,a to jako sólistka,ale i členka různých komorních uskupení,a též se sbory a orchestry.

Jana Koucká studovala zpěv na Pražské konzervatoři u Z. Jankovského a na AMU u M. Hajóssyové, a studia završila v Rakousku a v Nizozemí.

Jako sólistka souboru Hofmusici ztvárnila koncertně i scénicky řadu titulních postav v barokních operách a oratoriích, v květnu 2004 se úspěšně představila na Händel-Festspiele v německém Göttingenu jako Elmira (G. F. Händel: Sosarme), v r. 2008 ve světové premiéře Vivaldiho opery Agrippo v Praze a na festivalu Galuppi v Benátkách, v roce 2009 na Händel-Festival Japan v Tokiu.

Ve své koncertní činnosti se soustřeďuje nejen na komorní repertoár, ale zpívá též kantáty a oratoria. Kromě Prahy (a České republiky vůbec) koncertovala též v Německu, Nizozemí, Rakousku, Jižní Africe a na Kanárských ostrovech. Nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi a natočila též několik CD.

Jakub Janský se začal hře na housle věnovat v sedmi letech. Po studiu u prof. Milady Monoszonové a prof. Pavla Kudeláska pokračoval v soukromém studiu u prof. Nory Grumlíkové.

Od roku 2000 je stálým členem Sukova komorního orchestru jako vedoucí skupiny druhých houslí, s tímto tělesem vystupuje také jako sólista.

Od roku 1999 se věnuje coby člen kvintetu Bona Fide Tango argentinskému tangu, především hudbě Astora Piazzolly - zakladatele stylu “Tango Nuevo”. Tuto hudbu také aranžuje nejen pro zmíněný kvintet, ale i další soubory - Sukův komorní orchestr, Bohemia saxophone kvartet apod.

Od r. 2011 pravidelně koncertuje s varhaníkem Alešem Bártou a zpěvačkou Olgou Jelínkovou.

I N T E R P R E T S

Czech String Chamber Orchestra was established in 1996.

This ambitious ensemble composed of graduates of the Academy of Performing Arts in Prague, currently the concert masters and soloists of the famous Suk Chamber Orchestra.

The music orchestra under name of Czech String Chamber Ensemble has been established in 1996. Its members, predominantly also soloists, perform in the above mentioned music entities. Their performances have been visited by many Czech and foreign listeners from all over the world to their full satisfaction, without a single complaint.

This is also why the orchestra performs abroad. The ensemble and its soloists have been invited to numerous international performances.

The orchestra has a very wide and colorful repertoire. They are demonstrating a high level of Czech interpretative art and intimate feel for the playing.

Aleš Bárta (1960) is one of the Czech most successful organist.

He won the Anton Bruckner International Organ Competition in Linz (1982), was a prize winner at the Franz Liszt International Organ Competition in Budapest (1983) and absolute winner of the 1984 Prague Spring International Organ Competition.

He began his studies at the Brno Conservatory (under Josef Pukl) and continued at the Academy of Music in Prague (Vaclav Rabas). He attained his first successes in Czech and international competitions when still a student.

His repertoire comprises key works of Czech and world music from the Baroque to the present day. He appears as soloist with leading Czech symphony and chamber orchestras , among them the Prague Symphony orchestra FOK, the Czech Radio Symphony Orchestra, the Prague Chamber Orchestra and the Czech Philharmonic. During his tour of Japan his appearence marked the opening of a new concert hall in Yokohama.

He makes frequent guest appearances in his country and abroad. He has played in Austria, Hungary, Germany, France, Spain, Switzerland, Finland, Italy, Belgium, Russia, the USA and Japan, and has taken part in international festivals in Prague , Bratislava, Leipzig, Istanbul, Berlin, Avignon, Tokyo, London and Zurich. Since 1995 he has held the title of "Czech Radio Soloist". In March 1996 he won a Supraphon Gold Disc for his recording of Bach's organ work. He records for Supraphon, Ultraphon and Pony Canyon (Bach's complete works for organ). He won the Japanese Critic' Prize for his Bach recordings.

Zuzana Němečková studied Organ at the Prague Conservatory and then at the Prague Academy of performing Arts by Prof.Jan Hora.

She achievedmany awards at national as well as international Competitions in Opava,Brno,Budapest and Prague.

Zuzana Němečková is a Laureate of the Prague Spring Competition 1984. She made many Recordings for Czech Radio,Czech Television and different recording companies.

She gives solo Concerts in Czechia and abroad,she played with many Instrumantalists,Singers,Choirs and Orchestras.

Josef Popelka (1954) studoval hru na varhany na konzervatoři a na pražské HAMU.

Zůčastnil se mistrovských kurzů prof. J. Reinberga v Praze, prof. J. E. Kohlea ve Weimaru a prof. F. Peeterse v belgickém Mechelenu.

K jeho největším úspěchům patří vítězství a titul laureáta, které získal v roce 1979 na mezinárodní varhanní soutěži Pražského jara. Pro Panton natočil Bachovu Hudební obětinu - tento snímek byl ocěněn Zlatým štítem Pantonu, pro Bonton pak realizoval Bachovo Umění fugy.

V současné době je pedagogicky činný na pražské konzervatoři a HAMU, je členem různých soutěžních porot.

Jeho repertoir zahrnuje všechna stylová období od renesance k současnosti.

Jana Koucká studied opera singing at the Prague conservatorium (Z.Jankovský,1997) and Academy of Performing Arts (M.Hajossyová,2001). She took part in master courses by E.Blahová (Baden bei Wien),M.von Kralingen,P.Diekstra (Conservatorium Groningen-Neetherlands), and master classes in Karlovy Vary.

As a soloist of the Hof-Musici ensemble she sang at many concerts and played many stage characters in Baroque operas as well as oratorios. In May 2004 she gained great success at Händels-Festspiele Göttingen as Elmira (Händel.opera Sosarme).Also she performed at the Venetian Festival Galuppi -2008 (opera Argippo by A.Vivaldi) and Händel festival in Tokyo, Japan 2009.

Besides Baroque opera she specializes in vocal repertoirs and interpretation of cantatas and oratorios. She cooperates with Prague chamber orchestras and with early music ensembles (Musica Florea, Bach Collegium, Czech Madrigalists etc.)

From 1998-2004 she works as voice consultant at the Kühnś Children Choir,and she teaches at the International School of Music and Fine Arts in Prague. She records for Czech radio and Czech Television,she takes part in concerts booth in the Czech Republic and abroad (Germany, Neetherlands, Austria, South African Republic, Gran Canaria) and she recorded several beautiful CD.

Jakub Janský (1975) started to play violin when he was 7 years old. He took part in a tour of Germany, France, England and Scotland as a solo player with the school orchestra. Then he studied at the Prague Conservatory and continued his studies with consultation by Prof. Nora Grumlíková.

Since 1999 he has been a member of an ensemble „Bona Fide Tango“ specialize in Tango Argentino. In 2000 he became a member of the Suk Chamber Orchestra. In Suk Chamber Orchestra he occupied the position of the leader of the second-violin section and performs as a soloist as well there. Since 2011 regularly performs with one of the best czech organist Aleš Bárta and an excellent singer Olga Jelínková. Jakub also arranges music for the tango quintet, Suk Chamber Orchestra, Bohemia Saxophone Quartet, etc.

Special interests found in the convergence of voice acoustic and synthetic instruments. In this spirit, are affected not only arrangements of classical works, but above all his own work.